© 2021 Kaş Begonvil Turizm | Kaş'ta Dalış, Aktivite ve Dahası...

/en/tr

Başlangıç Seviyesi Dalış Sertifikası Eğitimi (PADI-CMAS)

Dünyada en geçerli dalış sertifikaları - PADI, CMAS

210 Euro'dan başlayan fiyatlar ile

Paylaş:
Süre
3-4 Gün

PADI Open Water Dalış Sertifikası (OWD), dalışta başlangıç seviyesinde tüm dünya tarafından en geçerli sertifikalarından biridir. PADI OWD size dünyanın her yerinde 18m’ye kadar dalış imkanı sağlar. Bu sertifika eğitimi normal şartlarda 3 tam gün sürer.

CMAS 1 Yıldız Dalış Eğitimini tamamlayan kursiyerler, dalış ile ilgili teorik konularda bilgilenmiş, dalış donanımlarının hepsini uygun olarak kuşanıp çıkarabilen, bunları su altında doğru olarak kullanıp dalabilen ve teorik eğitimin yanında en az 3 yıldız dalıcı ya da bir dalış eğitmeni ile açık deniz dalışları yapmaya hazır dalıcı haline gelmiş olur. 1 yıldız dalıcının dalış derinliği sınırı ise 18 metredir ve gece dalışı yapamaz.

Öne Çıkanlar

Dalgıçlığa adım atmak
Ekipmanı hazırlayıp, takmayı öğrenmek
Yüzerliğinizi sağlamak
Sualtı dünyasını tanımak
Dalışta sık karşılaşılan sorunları çözme becerisi

Dahil Olanlar

Tüm dalış ekipmanları

Tur Detayları

PADI Open Water Kursu, teorik eğitim, sığ su eğitimi ve açık deniz eğitimi olmak üzere 3 bölüme ayrılmıştır. Teorik eğitim e-learning programı ile emniyetli ve zevkli bir dalış için bilmeniz gereken temel prensipleri içerir. Eğitimin teorik kısmı öğrendiklerinizi pekiştirmenizi amaçlayan bir sınavla tamamlanmış olur. Sığ su eğitimi, havuz ya da havuz koşullarına uyabilen herhangi bir yerde yapılabilir. Dalışın temel becerileri öğretilir ve öğrenci tarafından uygulanır. Sığ su eğitimi teorik eğitimle de desteklenir. Açık deniz dalışları, bilgi ve beceri geliştirme eğitimlerinde öğrendiklerinizi gerçek dalış ortamlarında uygulamanızı sağlar.
Bu eğitim dahilinde 6-8 arası açık su dalışı yapacaksınız. Sizin ilerleme hızınıza bağlı olarak eğitmeniniz sığ su ve açık su dalışlarından bazılarını PADI standartları kapsamında birleştirerek normalde 4 gün süren bu eğitimi 3 günde tamamlamanıza imkan tanıyabilir.

CMAS 1 Yıldız Dalış Eğitimi 3 aşamada gerçekleşir.
Teorik Bölüm eğitim kitapçığı ile eğitmen eşliğinde gerçekleşir. Yüzerlik, basınç-hacim ilişkileri, sıkışma ve eşitleme, dalış malzemeleri, sualtında haberleşme, ortam, problem çözümü, dalış hastalıkları konularını içerir.
Teorik eğitimlerini başarı ile bitiren kursiyerlerimiz yaklaşık 3 saat süren sığ su çalışmalarına alınır ve su altında yapılması gereken tüm beceriler öğretilir. Amaç deniz çalışmalarında yapılacak becerileri ilk kez sığ suda öğrenerek, deniz eğitimine hazır halde gitmektir.
Toplamda 5 dalış yapılır. Performans gerekliliklerini yerine getiren kursiyerlerimiz TSSF-CMAS 1 Yıldız Dalıcı brövelerini almaya hak kazanırlar. Sahip oldukları bröve ile dünyanın her yerinde dalış yapabilirler.

Başlama Zamanı

09:30