© 2021 Kaş Begonvil Turizm | Kaş'ta Dalış, Aktivite ve Dahası...

/en/tr

Yürüyüş (Trekking)

Likya'nın güzelliklerini yürüyerek keşfedin...

Paylaş:

Kaş, Türkiye’nin en uzun işaretlenmiş yürüyüş yolu olan Likya Yolunun üzerinde yer alıyor.  Likya, sayısız antik şehir, 3000 metrelik zirveler, harika manzaralar, zengin biyoçeşitliliği içeren harika bir yürüyüş bölgesi.  Sizin zamanınıza ve fiziksel durumunuza göre merkezden hareketli günübirlik yürüyüşler veya birkaç günlük daha zorlu ve hatta zirve çıkışı içeren yürüyüşler organize edebiliriz.

Öne Çıkanlar

Likya Bölgesini yürüyerek doğayla bütünleşin
Bakir kalmış antik şehirleri keşfedin
Akdeniz'in zengin bitki çeşitliliğiyle tanışın

Dahil Olanlar

Transferler
Rehberlik
Öğle yemeği

Bulundurulması Gerekenler

Güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü
Rahat, denenmiş yürüyüş ayakkabısı veya botu
İçme suyu
Mevsime uygun kıyafetler

Tur Detayları

Likya Yolu, antik yollar, çoban patikaları ve orman yollarından oluşan Türkiye'nin ilk işaretli uzun yürüyüş rotası. 500km'nin üzerinde Likya Bölgesinin sahillerini ve dağ geçişlerini kapsayan muhteşem bir yürüyüş rotasından bahsediyoruz. Eğer tatilinizde bir gün veya birkaç gün değişiklik yapıp bölgeyi yürüyerek keşfetmek isterseniz Bougainville Travel olarak günübirlik veya çok günlü yürüyüş turlarını organize ediyoruz. Kaş çıkışlı günübirlik Likya Yolu yürüyüşlerimizde rotanın farklı etaplarını seçip sizi en keyifli rotalara götürüyoruz.
Likya Bölgesinde 70'den fazla antik şehir, batık liman, dağ kalesi bulunuyor. Bir yandan deniz kenarında patikalardan yürürken Akdeniz'in berrak sularında yüzüp bir yandan da dağ geçişlerinde karlı patikalarda yürüyebilirsiniz. Yürüyüş sırasında Akdeniz Bölgesinin zengin bitki örtüsünü ve vahşi hayatını gözlemleyebilirsiniz. Dünyaca ünlü bu yürüyüş yolunda geçirdiğiniz her andan ayrı keyif alacaksınız.

Güvenlik

Güvenlik bizim için her zaman ilk sırada geliyor. Tecrübeli rehberlerimiz yanlarında ilk yardım kiti taşır ve ihtiyaç halinde ilk müdahaleyi yapabilir.