© 2021 Kaş Begonvil Turizm | Kaş'ta Dalış, Aktivite ve Dahası...

/en/tr

Canyoning (Kanyon Geçişi)

Doğa harikası kanyonda bir maceraya hazır mısınız?

45 Euro'dan başlayan fiyatlar ile

Paylaş:
Kapasite
Minimum 4 kişi
Süre
6-7 saat

Kanyon geçişi (Canyoning), Kaş tatilinizde yapabileceğiniz en güzel maceralardan biri.  Kendinizi muhteşem bir kanyonun içinde yüzerken, ip inişi yaparken, serin havuzlara atlarken bulacaksınız.

Öne Çıkanlar

Yeni, heyecanlı bir açıkhava macerası
Kanyonda farklı teknikler kullanarak yol alma
Normalde görmeye alışık olmadığınız doğal oluşumları görme şansı
Yaz sıcağında serinleme imkanı

Dahil Olanlar

Transferler
Eğitim ve güvenlik brifingi
Bütün teknik malzemeler
Öğle yemeği

Dahil Olmayanlar

Ekstra yiyecek ve içecekler

Bulundurulması Gerekenler

Yürüyüş ayakkabısı
Çorap
Mevsime göre termal içlik
Güneş kremi
İçecek su
Macera tutkunuz :)

Tur Detayları

Kanyon Geçişi (Canyoning) Turumuz için sabah erkenden ofisimizde buluşuyoruz. Aracımızla yola çıkıp önce ufak bir mola vererek aktivitede giyeceğiniz kıyafetler (wetsuit) ve ekipmanlarımızı alıp yakşaşık bir saatlik seyahetle kanyonun girişine varıyoruz. Burada wetsuit'lerimiz giyip, emniyet kolonlarımızı, kaskımızı kuşandıktan sonra rehberimizin briefinginden sonra macera başlıyor. Sulardan ve taşlardan taşlara atlayarak yürüyüşle başlayan geçişimiz, ilerleyip kanyon daraldıkça su derinliğine göre yer yer yüzerek geçişler, şelale atlayışları ve bazı noktalarda da ip inişleriyle devam ediyor. Öğle yemeğimizi kanyon içinde piknik şeklinde alıyoruz. Enerjimizi depoladıktan sonra maceramıza devam ediyoruz. Tüm gün süren turumuz birçok açıkhava spor disiplinini içinde barındıran adrenalin dolu bir aktivite.

Canyoning 1
Kanyonun güzelliklerini yaşamak, fiziksel bir aktivite yapmak ve macera da yaşamak isteyenler için. Kanyonun giriş noktasından yine daha basit atlayışlar ip inişleri yaparak varacağımız bir noktada öğle yemeğimizi yiyip aynı yoldan bu sefer atladığımız ve ip inişi yaptığımız yerlerde farklı tekniklerle tırmanarak geri çıkıyoruz kanyondan. Yaklaşım 6km yol aldığımız bu geçiş öğleden sonra bitiyor.

Canyoning 2
Yine kanyonun başlangıç noktasından giriyoruz, yaklaşık 8km ileleyerek farklı bir noktadan çıkış yapıyoruz. Bu tur daha yüksek fiziksel kondisyon ve zihinsel olarak yuksek atlayışlara, uzun ip inişlerine hazırlık gerektiriyor. Bu kanyon geçişi yaklaşık 7m'lik şelale atlayışı, şelale içinden ip inişi gibi biraz daha zorlu ama bir o kadar da heyecanlı ve zevkli etaplar içeriyor. Geçişimizin süresi ekibin hızına göre göre değişiklik gösterebiliyor. Normal şartlarda 17:00-18:00 gibi Kaş'a geri dönüyoruz.

Çocuk Politikası

12 yaşından küçük çocuklar için uygun değildir. Lütfen katılabileceğini düşündüğünüz çocuklarınız için bize danışın.

Güvenlik

Acentamız dünya standartlarında güvenlik ve teknik ekipmanlar kullanmaktadır. Katılımcılarımızın yüzme bilmesi, yükseklikle ilgili rahat olması ve maceraya açık olmasını beklemekteyiz.

Başlama Zamanı

Sabah 8:45